Aktuality archiv

Srdečně zveme na přednášku vědeckého pracovníka našeho centra RNDr. Jiřího Kroce, Ph.D., Život nahlížený jako Self-Replication a Self-Assembly: Kde se skrývá zázrak života?, která se uskuteční ve středu 20. 5. 2015 od 15:30 do 16:30 v seminární místnosti (01.2.21) Biomedicínského centra s možností následné diskuze.

Číst dál... Aktualizováno

Pracovníci Laboratoře antibiotické rezistence a aplikací hmotnostní spektrometrie v mikrobiologii reprezentovali svými přednáškami Biomedicínské centrum na kongresu ECCMID v Kodani.

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze hledá uchazeče na pozici odborného technika molekulárně biologické laboratoře a bioinformatika pro genetické analýzy. Nástup možný ihned. Podrobnosti v sekci O nás – Pracovní příležitosti.

4.3.2015

Číst dál... Aktualizováno

Vědecký tým Biomedicínského centra vypsal následující témata pro Studentskou vědeckou odbornou činnost (SVOČ) 2015/2016:

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze hledá od 10. 11. 2014 uchazeče na pozici odborného technika/techničky molekulárně biologické laboratoře. Nástup možný ihned. Podrobnosti v sekci O nás – Pracovní příležitosti, příp. zde.

Číst dál... Aktualizováno

Od 1. 11. 2014 je manažerem Biomedicínského centra jmenován doc. Ing. Jaroslav Hrabák, Ph.D., dosavadní vědec pracující v experimentální laboratoři intenzivní medicíny v týmu prof. MUDr. Martina Matějoviče, Ph.D.

Číst dál... Aktualizováno

Po dvouleté výstavbě fakultního minikampusu a po letním stěhování proběhlo v pátek 17. října 2014 za účasti významných hostů slavnostní otevření nových budov. Kampus, stojící v těsném sousedství areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně, zahrnuje budovu teoretických ústavů, určenou převážně pro výuku studentů, a Biomedicínské centrum – ústav zaměřený na výzkum a vývoj.

Číst dál... Aktualizováno

LF UK v Plzni i její ústav Biomedicínské centrum se zúčastní týdne vědy a techniky, kterou pořádá AV ČR ve dnech 1.–15. 11. 2014 (www.tydenvedy.cz).

Den otevřených dveří v Biomedicínském centru s prohlídkou pracovišť a laboratoří centra ve skupinkách vedených pracovníky centra bude probíhat v sobotu 8. 11. 2014 od 10:00 do 15:30 v Biomedicínském centru (alej Svobody 1655, Plzeň).

Prohlídka bude probíhat ve třech turnusech (od 10:00, od 13:00 a od 15:30) po maximálně 60 lidech. Těch se vždy ujme šest průvodců a postupně je provede po šesti laboratořích. V každé z laboratoří bude k dispozici vědec k podání výkladu.

Předpokládaná doba prohlídky je 90 min.

Číst dál... Aktualizováno

V červenci na naši fakultu zavítá světová špička v oboru celogenomového sekvenování individuálních buněk James Hicks, Ph.D.

V rámci návštěvy přednese sdělení věnované využítí moderních sekvenačních metod pro sledování progrese nádorových onemocnění a účinnosti onkologické léčby, na které jste srdečně zváni.

Číst dál... Aktualizováno

Seminar 450Zveme vás na 1. mezioborový seminář pořádaný ve ve spolupráci s Ústavem mikrobiologie LF UK a FN Plzeň.

Přednáška bude věnována prezentaci výsledků dosažených na Ústavu mikrobiologie LF UK a FN v Plzni. Budou prezentována data demonstrující, jak vyšší koncentrace oxidu uhličitého může významně ovlivňovat karboxylaci lysinu v aktivním místě a tím i rezistenci celé buňky. Následně bude diskutován mezioborový přesah dané problematiky a otázky přímého vlivu těchto výsledků na optimální léčbu pacientů.

Datum konání: 20.11.2013, čas 15:00 - 16:30
Místo konání: Přednáškový sál Onkologické a radioterapeutické kliniky LF UK v Plzni a FN Plzeň
Číst dál... Aktualizováno

Slavnostní otevření Univerzitního medicínského centra a Biomedicínského centra proběhne v pátek 17. 10. 2014.

Číst dál... Aktualizováno

Stavební úřad provedl 20. 6. 2014 závěrečnou prohlídku stavby a dne 27. 6. 2014 vydal kolaudační souhlas s užíváním celého komplexu Biomedicínského centra a Univerzitního medicínského centra. Budově Univerzitního medicínského centra bylo přiděleno číslo popisné 1655.

Několik fotografií z přelomu května a června 2014 si můžete prohlédnout zde.

Číst dál... Aktualizováno

V týdnu od 16. 6. 2014 na půdu Lékařské fakulty zavítají dvě zajímavé osobnosti zahraniční vědy – Assoc. Prof. Diana Apetauerová, M.D. a Dr. Valentina Scuderi, Ph.D.

Číst dál... Aktualizováno

Stavba budov Biomedicínského centra se již blíží ke svému konci - nyní běží kolaudační řízení. Dalším krokem k "zabydlení" budov bude jejich vybavení mobiliářem a přístroji. Výzkumníky pak čeká stěhování, plný provoz by měl v Biomedicínském centru nastat přibližně od října.

Číst dál... Aktualizováno

Lékařská fakulta UK v Plzni pořádá Letní školu experimentální chirurgie, která se koná 30. 6. - 11. 7. 2014 v Plzni.

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet