Aktuality archiv

V úterý 10. listopadu 2015 se v Biomedicínském centru uskuteční odpolední seminář firmy Contipro Biotech, vědců Lékařské fakulty UK v Plzni a Fakultní nemocnice Plzeň.

Číst dál... Aktualizováno

Uznávaný čtyřiatřicetiletý vědec Jaroslav Hrabák, jenž se věnuje výzkumu rozpoznávání takzvaných panrezistentních bakterií, získal dnes Cenu města Plzně.

Číst dál... Aktualizováno

Popularizační vědecký festival Týden vědy a techniky AV ČR (www.tydenvedy.cz) se koná i letos od 1. do 15. listopadu 2015.

Číst dál... Aktualizováno

Vážení kolegové,

dovolujeme si vás srdečně pozvat na přednášku “Neuroprotection of Neuropeptide Y in cellular models of Alzheimer‘s disease”, kterou přednese Dr. Francesco Angelucci, Ph.D. z IRCCS Santa Lucia Foundation, Roma.

Přednáška bude proslovena v anglickém jazyce a bude se konat ve čtvrtek 29. 10. 2015 v 9:00 v seminární místnosti Biomedicínského centra, alej Svobody 1655/76.

Číst dál... Aktualizováno

Centrální laboratoř pro imunoanalýzu, Lékařská fakulta UK Plzeň ve spolupráci s firmou Bio-Rad Vás zvou na odborný seminář se zástupci firem Bio-Rad a Luminex, který se uskuteční 29. září 2015, od 10 do 15 hod. v posluchárně ŠAF 1 (Šafránkův pavilon, Alej Svobody 31, Plzeň).

Číst dál... Aktualizováno

V červenci proběhla v prostorách Biomedicínského centra LF UK v Plzni dvoutýdenní Letní škola experimentální chirurgie, která byla za účasti děkana lékařské fakulty zakončena 17.7.2015 na plzeňské radnici slavnostním předáním certifikátů 24 úspěšným účastníkům.

Číst dál... Aktualizováno

V rámci česko-japonského projektu Kontakt II pořádá Laboratoř studia interakcí buněk s materiálem Biomedicínského centra dne 11. 9. 2015 jednodenní workshop Nanočástice pro bio-aplikace.

Číst dál... Aktualizováno

Tisková zpráva

Plzeň, 28. července 2015 – Na konci června ukončila Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni realizaci projektu „Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni“. Díky tomuto projektu, spolufinancovanému z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI), získala fakulta podporu pro výstavbu jedné části zamýšleného nového fakultního kampusu.

Číst dál... Aktualizováno

Letos podruhé pořádá Lékařská fakulta UK v Plzni od 6. do 17. 7. 2015 Letní školu experimentální chirurgie (SSES).

Číst dál... Aktualizováno

Lékařská Fakulta UK v Plzni, Centrální laboratoř pro imunoanalýzu a Biomedicínské centrum vás srdečně zvou na Letní miniškolu imunoanalytických metod, která se koná ve dnech 24.–26. srpna 2015 vždy mezi 9. a 13. hod. v laboratořích Biomedicínského centra a na oddělení imunodiagnostiky ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze a Neurologická klinika LF UK a FN Plzeň si Vás dovolují pozvat na odborný seminář, který se bude konat 26. června 2015 od 13:00 do 16:30 hod. v přednáškovém sále Onkologické a radioterapeutické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň, alej Svobody 80, 304 60 Plzeň – Lochotín.

Číst dál... Aktualizováno

Pozvánka na seminář a workshop pořádaném v rámci projektu OPVK „Rozvoj týmu BIOCEV – klíčová podmínka excelence“, v jehož úvodu vystoupí doc. MUDr. Milan Štengl, Ph.D., který představí Biomedicínské centrum poté následuje seminář o zkušenostech z benchmarkových center excelence v oblasti biomedicínského a biotechnologického výzkumu (Max Planck Institute of Molecular Cell Biology and Genetics, Drážďany; Institute Jacques Monod – Université Diderot, Paříž; Weizmann Institute of Science, Tel Aviv; Ben Gurion University of Negev; Tel Aviv University; Erasmus University Rotterdam + Leiden University) a workshop o současnosti a budoucnosti centra BIOCEV a jeho výzkumných programů (VP 1 – Funkční genomika; VP 2 – Buněčná biologie a virologie; VP 3 – Strukturní biologie a proteinové inženýrství; VP 4 – Biomateriály a tkáňové inženýrství; VP 5 – Vývoj léčebných a diagnostických postupů)

Číst dál... Aktualizováno

Vedoucí Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni doc. MUDr. Milan Štengl, Ph.D., si Vás dovoluje pozvat na Výroční konferenci Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni, která se koná pod záštitou děkana Lékařské fakulty UK v Plzni prof. MUDr. Borise Kreuzberga, CSc. ve čtvrtek 11. června 2015 v 9 hodin, v kongresovém centru Hotel PRIMAVERA, Nepomucká 128, Plzeň.

Číst dál... Aktualizováno

Mikrobiolog Jaroslav Hrabák, manažer Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni, se stal jedním z pěti mladých vědců oceněných v roce 2015 nadačním fondem Neuron. Cena Neuron pro mladé vědce je udělována českým vědcům do 40 let za vynikající vědecké výsledky a jako ocenění jejich dosavadní práce a povzbuzení pro další vědeckou práci. Doc. Ing. J. Hrabák, Ph.D., ji získal díky svému výzkumu odolnosti bakterií proti antibiotikům. Cena byla předána 6. května 2015 v Praze v divadle Archa.

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet