Aktuality archiv

Letos podruhé pořádá Lékařská fakulta UK v Plzni od 6. do 17. 7. 2015 Letní školu experimentální chirurgie (SSES).

Číst dál... Aktualizováno

Lékařská Fakulta UK v Plzni, Centrální laboratoř pro imunoanalýzu a Biomedicínské centrum vás srdečně zvou na Letní miniškolu imunoanalytických metod, která se koná ve dnech 24.–26. srpna 2015 vždy mezi 9. a 13. hod. v laboratořích Biomedicínského centra a na oddělení imunodiagnostiky ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze a Neurologická klinika LF UK a FN Plzeň si Vás dovolují pozvat na odborný seminář, který se bude konat 26. června 2015 od 13:00 do 16:30 hod. v přednáškovém sále Onkologické a radioterapeutické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň, alej Svobody 80, 304 60 Plzeň – Lochotín.

Číst dál... Aktualizováno

Pozvánka na seminář a workshop pořádaném v rámci projektu OPVK „Rozvoj týmu BIOCEV – klíčová podmínka excelence“, v jehož úvodu vystoupí doc. MUDr. Milan Štengl, Ph.D., který představí Biomedicínské centrum poté následuje seminář o zkušenostech z benchmarkových center excelence v oblasti biomedicínského a biotechnologického výzkumu (Max Planck Institute of Molecular Cell Biology and Genetics, Drážďany; Institute Jacques Monod – Université Diderot, Paříž; Weizmann Institute of Science, Tel Aviv; Ben Gurion University of Negev; Tel Aviv University; Erasmus University Rotterdam + Leiden University) a workshop o současnosti a budoucnosti centra BIOCEV a jeho výzkumných programů (VP 1 – Funkční genomika; VP 2 – Buněčná biologie a virologie; VP 3 – Strukturní biologie a proteinové inženýrství; VP 4 – Biomateriály a tkáňové inženýrství; VP 5 – Vývoj léčebných a diagnostických postupů)

Číst dál... Aktualizováno

Vedoucí Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni doc. MUDr. Milan Štengl, Ph.D., si Vás dovoluje pozvat na Výroční konferenci Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni, která se koná pod záštitou děkana Lékařské fakulty UK v Plzni prof. MUDr. Borise Kreuzberga, CSc. ve čtvrtek 11. června 2015 v 9 hodin, v kongresovém centru Hotel PRIMAVERA, Nepomucká 128, Plzeň.

Číst dál... Aktualizováno

Mikrobiolog Jaroslav Hrabák, manažer Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni, se stal jedním z pěti mladých vědců oceněných v roce 2015 nadačním fondem Neuron. Cena Neuron pro mladé vědce je udělována českým vědcům do 40 let za vynikající vědecké výsledky a jako ocenění jejich dosavadní práce a povzbuzení pro další vědeckou práci. Doc. Ing. J. Hrabák, Ph.D., ji získal díky svému výzkumu odolnosti bakterií proti antibiotikům. Cena byla předána 6. května 2015 v Praze v divadle Archa.

Číst dál... Aktualizováno

Srdečně zveme na přednášku vědeckého pracovníka našeho centra RNDr. Jiřího Kroce, Ph.D., Život nahlížený jako Self-Replication a Self-Assembly: Kde se skrývá zázrak života?, která se uskuteční ve středu 20. 5. 2015 od 15:30 do 16:30 v seminární místnosti (01.2.21) Biomedicínského centra s možností následné diskuze.

Číst dál... Aktualizováno

Pracovníci Laboratoře antibiotické rezistence a aplikací hmotnostní spektrometrie v mikrobiologii reprezentovali svými přednáškami Biomedicínské centrum na kongresu ECCMID v Kodani.

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze hledá uchazeče na pozici odborného technika molekulárně biologické laboratoře a bioinformatika pro genetické analýzy. Nástup možný ihned. Podrobnosti v sekci O nás – Pracovní příležitosti.

4.3.2015

Číst dál... Aktualizováno

Vědecký tým Biomedicínského centra vypsal následující témata pro Studentskou vědeckou odbornou činnost (SVOČ) 2015/2016:

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze hledá od 10. 11. 2014 uchazeče na pozici odborného technika/techničky molekulárně biologické laboratoře. Nástup možný ihned. Podrobnosti v sekci O nás – Pracovní příležitosti, příp. zde.

Číst dál... Aktualizováno

Od 1. 11. 2014 je manažerem Biomedicínského centra jmenován doc. Ing. Jaroslav Hrabák, Ph.D., dosavadní vědec pracující v experimentální laboratoři intenzivní medicíny v týmu prof. MUDr. Martina Matějoviče, Ph.D.

Číst dál... Aktualizováno

Po dvouleté výstavbě fakultního minikampusu a po letním stěhování proběhlo v pátek 17. října 2014 za účasti významných hostů slavnostní otevření nových budov. Kampus, stojící v těsném sousedství areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně, zahrnuje budovu teoretických ústavů, určenou převážně pro výuku studentů, a Biomedicínské centrum – ústav zaměřený na výzkum a vývoj.

Číst dál... Aktualizováno

LF UK v Plzni i její ústav Biomedicínské centrum se zúčastní týdne vědy a techniky, kterou pořádá AV ČR ve dnech 1.–15. 11. 2014 (www.tydenvedy.cz).

Den otevřených dveří v Biomedicínském centru s prohlídkou pracovišť a laboratoří centra ve skupinkách vedených pracovníky centra bude probíhat v sobotu 8. 11. 2014 od 10:00 do 15:30 v Biomedicínském centru (alej Svobody 1655, Plzeň).

Prohlídka bude probíhat ve třech turnusech (od 10:00, od 13:00 a od 15:30) po maximálně 60 lidech. Těch se vždy ujme šest průvodců a postupně je provede po šesti laboratořích. V každé z laboratoří bude k dispozici vědec k podání výkladu.

Předpokládaná doba prohlídky je 90 min.

Číst dál... Aktualizováno

V červenci na naši fakultu zavítá světová špička v oboru celogenomového sekvenování individuálních buněk James Hicks, Ph.D.

V rámci návštěvy přednese sdělení věnované využítí moderních sekvenačních metod pro sledování progrese nádorových onemocnění a účinnosti onkologické léčby, na které jste srdečně zváni.

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet