Aktuality archiv

MUDr. Richard Pálek z laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra a z Chirurgické kliniky Lékařské fakulty v Plzni a z Fakultní nemocnice Plzeň získal druhé místo v klinické sekci celostátní Studentské vědecké konference. Celorepublikové finále této soutěžní přehlídky se konalo 14.–15. listopadu 2017 na půdě Univerzity Palackého v Olomouci.

Číst dál... Aktualizováno
Vážení kolegové, dovolujeme si vás pozvat na přednášku „Impact of innate vestibular or precocious cerebellar dysfunctions on anxiety. The internal model hypothesis”, kterou přednese Dr. Pascal Hilber, Ph.D., HDR z Department of EA 7475 CRFDP, Université De Normandie ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 14:00 hodin v aule UNIMEC, alej Svobody 1655/76.
Číst dál... Aktualizováno

Třetí výroční konference Biomedicínského centra se koná dne 23. listopadu 2017 od 8:30 do 17:00 ve velké posluchárně Šafránkova pavilonu (alej Svobody 31, 323 18 Plzeň, 2. patro).

Číst dál... Aktualizováno

Vedení Biomedicínského centra LF UK v Plzni si Vás dovoluje pozvat na seminář sekvenování komplikovaných úseků DNA technologií SMRT (Single Molecule Real-Time), který se uskuteční v pondělí 30. 10. 2017 od 15:00 v seminární místnosti Biomedicínského centra.

Číst dál... Aktualizováno

Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy a Neurologická klinika LF a FN Plzeň si Vás dovolují pozvat na Česko-americké klinické sympozium s pracovníky Tufts University and Lahey Hospital and Medical Center, Boston, USA.

Datum konání: 6. října 2017, 10:00–13:30

Místo konání: Lékařská fakulta v Plzni, Šafránkův pavilon, Velká posluchárna, alej Svobody 31, Plzeň (pozor, místo bylo změněno!)

Číst dál... Aktualizováno

The Laboratory of Reproductive Medicine presents prof. Jean-Francois BODART, visiting professor at Faculty of Medicine in Pilsen, and his lecture entitled O-GlcNAcylation & S-Sulfhydration: sweet and smelly sides of cell cycle regulation.

How to modulate cell cycle and its progression through post-translational modifications of crutial proteins? Recently, the creation and role of certain post-translational modifications remain still unclear while the utilization of this knowledge is essential for drug investigation and cure. The future of medicine belongs to post-translational modifications!

Thursday 14th September 2017, 3 p.m., seminar room of Biomedical center

The lecture will be about 30 min., accompanied by small refreshment

Číst dál... Aktualizováno

1. a 2. července 2017 se v Biomedicínském centru Lékařské fakulty v Plzni sešli zástupci projektových týmů projektu MedTRain3DModsim na svém druhém mezinárodním setkání. Projekt, který odstartoval letos v únoru, je zaměřen na tvorbu 3D modelů pro pregraduální a postgraduální výuku medicíny – a to jak fyzických modelů vyrobených metodou 3D tisku, tak modelů vytvářených ve virtuální nebo tzv. „augmentované“ realitě (realita doplněná prvky vytvořenými počítačem).

Číst dál... Aktualizováno

Dovolujeme si sdílet tiskovou zprávu firmy BioVendor Instruments z 26. 5. 2017 o úspěchu jejího robotického zařízení na mezinárodní konferenci PITTCON 2017 v americkém Chicagu. Robot MALDI COLONYST zde získal cenu za nejlepší inovaci.

Číst dál... Aktualizováno

Ph.D. studentka Ing. Anna Zavaďáková z Laboratoře buněčné regenerativní medicíny byla na 27. mezinárodní konferenci Conference of the European Wound Management Association, která se konala 3.-5. května 2017 v Amsterdamu, oceněna jako nejlepší přednášející v soutěži o nejlepší přednášku prvně prezentujících vědeckých pracovníků na zahraniční konferenci. Oceněná přednáška nesla název Characteristics of dermal fibroblasts in novel multifactorial 2D and 3D in vitro models of chronic Wound v sekci Basic Science.

Srdečně blahopřejeme!

Číst dál... Aktualizováno

The Laboratory of Reproductive Medicine presents Reproductive Journal Club
Thuesday 16th May, 3 p.m., seminar room of Biomedical center (no longer than 20 min., accompanied by small refreshment).

Číst dál... Aktualizováno

Výroční zpráva Biomedicínského centra 2016 je k dispozici v příloze a v sekci Pro tisk / Základní informace.

Číst dál... Aktualizováno

Tým Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra LFP UK, který dlouhodobě spolupracuje s Fakultou aplikovaných věd ZČU na výzkumu pokročilé výpočetní asistence v onkochirurgii, se stal součástí nedávno spuštěného evropského projektu MedTRain3DModsim. Cílem projektu je podpora pregraduální a postgraduální výuky v medicíně pomocí 3D modelů. Tyto modely, ilustrující specifické anatomicko-patologické souvislosti komplikovaných onkologických diagnóz, budou implementovány jak fyzickou formou 3D tisku, tak v podobě virtuální reality a aplikací augmented reality. Projekt je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).

Číst dál... Aktualizováno

Vědci Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni se podíleli na objevu s varovným závěrem: běžná komponenta plastů, bisfenol S, velmi vážně narušuje reprodukci savců! Výsledky publikované ve vědeckém časopise Scientific Reports poukazují na negativní účinky bisfenolu S na zrání savčích vajíček. Nad údajnou neškodností bisfenolu S se nyní vznáší otazník.

Číst dál... Aktualizováno

by Jiří Kroc
March 10, 2017, at 1 pm in the BMC

Číst dál... Aktualizováno

by Laura Abril-Parreño, Miriam Štiavnická, Olga García-Álvarez
Laboratory of Reproductive Medicine
Thursday 9rd March, 1:00 p.m. (no longer than 20 min. including discussion)

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet