Aktuality archiv

Ph.D. studentka Ing. Anna Zavaďáková z Laboratoře buněčné regenerativní medicíny byla na 27. mezinárodní konferenci Conference of the European Wound Management Association, která se konala 3.-5. května 2017 v Amsterdamu, oceněna jako nejlepší přednášející v soutěži o nejlepší přednášku prvně prezentujících vědeckých pracovníků na zahraniční konferenci. Oceněná přednáška nesla název Characteristics of dermal fibroblasts in novel multifactorial 2D and 3D in vitro models of chronic Wound v sekci Basic Science.

Srdečně blahopřejeme!

Číst dál... Aktualizováno

The Laboratory of Reproductive Medicine presents Reproductive Journal Club
Thuesday 16th May, 3 p.m., seminar room of Biomedical center (no longer than 20 min., accompanied by small refreshment).

Číst dál... Aktualizováno

Výroční zpráva Biomedicínského centra 2016 je k dispozici v příloze a v sekci Pro tisk / Základní informace.

Číst dál... Aktualizováno

Tým Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra LFP UK, který dlouhodobě spolupracuje s Fakultou aplikovaných věd ZČU na výzkumu pokročilé výpočetní asistence v onkochirurgii, se stal součástí nedávno spuštěného evropského projektu MedTRain3DModsim. Cílem projektu je podpora pregraduální a postgraduální výuky v medicíně pomocí 3D modelů. Tyto modely, ilustrující specifické anatomicko-patologické souvislosti komplikovaných onkologických diagnóz, budou implementovány jak fyzickou formou 3D tisku, tak v podobě virtuální reality a aplikací augmented reality. Projekt je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).

Číst dál... Aktualizováno

Vědci Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni se podíleli na objevu s varovným závěrem: běžná komponenta plastů, bisfenol S, velmi vážně narušuje reprodukci savců! Výsledky publikované ve vědeckém časopise Scientific Reports poukazují na negativní účinky bisfenolu S na zrání savčích vajíček. Nad údajnou neškodností bisfenolu S se nyní vznáší otazník.

Číst dál... Aktualizováno

by Jiří Kroc
March 10, 2017, at 1 pm in the BMC

Číst dál... Aktualizováno

by Laura Abril-Parreño, Miriam Štiavnická, Olga García-Álvarez
Laboratory of Reproductive Medicine
Thursday 9rd March, 1:00 p.m. (no longer than 20 min. including discussion)

Číst dál... Aktualizováno

Srdečně zveme na seminář Biomedicínského centra, který se bude konat v úterý 21. února 2017 v seminární místnosti Biomedicínského centra (01.2.21) od 14:30 do 16:00.

Číst dál... Aktualizováno

Srdečně zveme zájemce na prezentaci lékařského trenažéru Angio X ve středu 1. února 2017 v Biomedicínském centru.

Číst dál... Aktualizováno

Laboratoř studia interakcí buněk s materiálem vypisuje Ph.D. pozice níže. V případě zájmu kontaktujte vedoucí laboratoře doc. RNDr. Marii Hubálek Kalbáčovou, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Číst dál... Aktualizováno

Čestné uznání ministra zdravotnicktví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2016 – analýza mobilních genetických elementů nesoucích geny metalo-beta-laktamáz v České republice – obdržel řešitelský tým doc. Ing. Jaroslava Hrabáka, Ph.D dne 15. 12. 2016 v Císařském sále Lobkowiczského paláce v Praze.

Číst dál... Aktualizováno

Hostem Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni byl 1. prosince 2016 profesor Kari Hemminki z Deutsches Krebsforschungszentrum v Heidelbergu.

Zde přinášíme záznam jeho přednášky.

Číst dál... Aktualizováno

Ve dnech 28., 29. a 30. listopadu 2016 se v Biomedicínském centru uskutečnil volitelný předmět „Chirurgické šití“ pořádaný Biomedicínským centrem ve spolupráci s Chirurgickou klinikou.

Číst dál... Aktualizováno

Přednáška profesora Kari Hemminki 1. 12. 2016 v 15:00 v Biomedicínském centru.

Číst dál... Aktualizováno

Dr. Pascal Hilber, Ph.D., HDR
2. 12. 2016 v 11:00 na Ústavu patologické fyziologie

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet