Aktuality

Biomedical Center, Faculty of Medicine in Pilsen, Charles University, is seeking students for the following Ph.D. study topics in the doctoral study programme of Experimental Surgery:

Číst dál... Aktualizováno

Mgr. Kamila Koucká, doktorandka studijního oboru Experimentální chirurgie, pracující v Laboratoři farmakogenomiky Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy získala cenu za nejlepší poster na konferenci PragueONCO konané v Praze 29 - 31. ledna 2020.

Číst dál... Aktualizováno

V úterý 18. 2. 2020 proběhl Workshop výpočetně asistované chirurgie. Celé akce se zúčastnilo bezmála 40 účastníků z Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy a Západočeské univerzity v Plzni, kterým byla představena práce na experimentálním CT přístroji.

Číst dál... Aktualizováno

Výsledkem úspěšné spolupráce vědeckých a klinických týmů Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni je publikace článku Protein expression of ABCC2 and SLC22A3 associates with prognosis of pancreatic adenocarcinoma v časopise Scientific Reports (Q1, IF2018: 4,116).

Číst dál... Aktualizováno

In European Union-funded project on translational cancer research, headed by Professor Kari Hemminki, several postdoctoral positions with different areas of expertize are currently sought to work in Biomedical Center, Faculty of Medicine, Charles University in Pilsen, Czech Republic.

Číst dál... Aktualizováno

Laboratoří nádorové léčby a regenerace tkáně byl publikován článek ‚Experimental fortification of intestinal anastomoses with nanofibrous materials in a large animal model‘ v periodiku Scientific Reports (Q1, IF = 4,116). Práce shrnuje výsledky prvního použití nanovlákenných struktur z polykaprolaktonu k podpoře hojení střevní anastomózy v experimentu na praseti.

Číst dál... Aktualizováno

Pátá výroční konference Biomedicínského centra se uskuteční ve čtvrtek 6. února 2020 od 8:30 do 16:00 v Modré posluchárně UniMeC, alej Svobody 76, 323 00 Plzeň. Jednotlivé týmy zde představí své nejlepší výsledky za předchozí období.

Číst dál... Aktualizováno

Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní zahájení provozu experimentálního výpočetního tomografu na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy, které se koná dne 10. ledna 2020 od 10:00 v prostorách budovy teoretických ústavů LFP a Biomedicínského centra LFP, alej Svobody 76, Plzeň.

Číst dál... Aktualizováno

Práce „Incidental Use of Beta-Blockers Is Associated with Outcome of Metastatic Colorectal Cancer Patients Treated with Bevacizumab-Based Therapy: A Single-Institution Retrospective Analysis of 514 Patients“ byla publikovaná v listopadu 2019 v časopise Cancers (Q1, IF2019: 6,162).

Číst dál... Aktualizováno

Tým laboratoře farmakogenomiky Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni zaznamenal velký úspěch, když se podílel na publikaci přehledového článku shrnujícího využití nových technologií a metodik ve sledování fenoménu mnohočetné lékové rezistence (MDR) nádorových onemocnění v časopise Drug Resistance Updates.

Číst dál... Aktualizováno

Mezinárodní biotechnologická společnost Roche uděluje každoročně ocenění Czech DIGI@MED Award autorům, kteří vytvořili v uplynulém roce inovativní digitální a mobilní řešení v oblasti péče o zdraví a optimalizace procesů ve zdravotnictví. Cílem společnosti je podporovat mladé inovátory a jejich odvážné počiny, využívající digitální technologie ve zdravotnictví a v oblasti podpory zdraví. Hodnotící porota je složená z renomovaných odborníků působících dlouhodobě ve zdravotnictví a osobností z oblasti IT technologií. Při udělování ceny přihlíží k tomu, aby oceněná řešení přinášela užitek nejen lékařům a farmaceutům, ale zejména pacientům.

Číst dál... Aktualizováno

Tým laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni  zaznamenal velký úspěch, když publikoval komplexní přehled shrnující možnosti léčby kolorektálního karcinomu a mechanismy působení 5- Fluorouracilu na molekulární úrovni, včetně anabolických i katabolických metabolických drah v časopise Pharmacology & Therapeutics.

Číst dál... Aktualizováno

V sobotu 23. 11. 2019 se v Biomedicínském centru uskutečnilo druhé výroční setkání projektu „Centrum klinické a experimentální jaterní chirurgie“ (UNCE/MED/006). Řešitelé projektu z Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně a Laboratoře farmakogenomiky Biomedicínského centra a také z Ústavu experimentální medicíny AV ČR a Státního zdravotního ústavu představili dosavadní výzkumné výsledky a naplánovali detaily budoucí spolupráce. Sobotní setkání umožnilo rovněž plodnou diskusi v uvolněné atmosféře mimo rušný rozvrh běžných pracovních dní.

Číst dál... Aktualizováno

Na plzeňskou lékařskou fakultu má v nejbližších měsících nastoupit špičkový výzkumník v oboru onkologie, aby ve zdejším Biomedicínském centru založil a vedl novou výzkumnou laboratoř translační genomiky nádorových onemocnění. Stane se tak díky projektu Chaperon, který získal finanční podporu ve výzvě ERA Chair v programu Horizont 2020 a jehož smyslem je přinést do centra a tím i na Lékařskou fakultu světovou úroveň know-how. Během letních a podzimních měsíců proběhlo výběrové řízení na tuto pozici a z přihlášených účastníků vzešel úspěšný kandidát – dr. Kari Hemminki.

Číst dál... Aktualizováno

Druhé setkání inovátorů v západních Čechách s názvem INOVUJEME PLZEŇ 2019 se konalo opět po roce ve středu 6. listopadu 2019 v prostorách DEPO2015. Vystavovatelé představili nejnovější vývoj internetu věcí, dronů a robotiky s možnými aplikacemi na zlepšení kvality života ve městech. Univerzity představily své fakulty a ústavy a přiblížily návštěvníkům svůj výzkum. Laboratoř nádorové léčby a regenerace tkání vedená Václavem Liškou (Biomedicínské centrum, Univerzita Karlova, Lékařská fakulta) přispěla k této akci prezentací výzkumu v oblasti tkáňového inženýrství jater.

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet