Slavnostní zahájení projektu Chaperon

Vážení kolegové, s potěšením si Vás dovolujeme pozvat na představení a slavnostní zahájení projektu Chaperon, které se uskuteční dne 26. září 2019 od 10 hodin v Modré posluchárně v prostorách Univerzitního medicínského centra Lékařské fakulty v Plzni.

Projekt Chaperon (ERA Chair Position for Excellent Research in Oncology) je excelentní výzkumný projekt plánovaný na roky 2019–2024 a podpořený grantovou výzvou ERA Chairs programu Horizont 2020 Evropské komise. Projekt má přivést do Biomedicínského centra mezinárodně uznávaného vědce, aby zde založil novou Laboratoř translační genomiky nádorových onemocnění, která přispěje k rozvoji výzkumu zejména v oblasti onkologie.

Základním cílem projektu je získat prvotřídního vědce, který svými odbornými znalostmi a manažerskými dovednostmi dokáže Biomedicínské centrum kvalitativně pozvednout na úroveň světových výzkumných center. Zároveň zajistí vhodné podmínky pro další významné aktivity spojené s výzkumnou činností.

Jedná se o velmi prestižní grant, který v České republice prozatím získaly pouze tři vědecké instituce. Pevně věříme, že projekt přispěje ke zvýšení excelence Biomedicínského centra, Lékařské fakulty v Plzni i celé Univerzity Karlovy.

Program slavnostního zahájení:

  • 10:00–10:30 Přivítání a úvodní slovo – prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D.
  • 10:30–10:45 Prezentace LFP a BC, přehled historie a současných aktivit – prof. MUDr. Milan Štengl, Ph.D.
  • 10:45–11:15 Představení projektu Chaperon a informace o aktuálním stavu jeho realizace – doc. MUDr. Václav Liška, Ph.D.

S pozdravem
prof. MUDr. Milan Štengl, Ph.D.
proděkan LFP pro vědu, výzkum a grantovou činnost
vědecký ředitel Biomedicínského centra

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet