Biomedicínské centrum v publikaci Plzeň - město výzkumu a vývoje

Město Plzeň si zvolilo Biomedicínské centrum LF UK v Plzni jako jedno z pěti výzkumných center, která prezentuje ve své nové publikaci. Tu vydal Útvar koncepce a rozvoje města Plzně s cílem propagovat vědecko-výzkumný potenciál jako základ plzeňské prosperity. Spolu s Biomedicínským centrem jsou v publikaci představena ještě čtyři výzkumná centra Západočeské univerzity v Plzni. Najdete v ní i výčet firem, které v Plzni působí a věnují se výzkumu a vývoji, a kontakty na instituce podporující podnikání v regionu.

foto titulkaV rámci příprav publikace byli jejími autory osloveni také výzkumníci Biomedicínského centra Ing. Lucie Vištejnová a Mgr. Pavel Pitule, kteří se autorům publikace svěřili se svou motivací k práci ve výzkumu a vývoji.

Publikaci hodlá město využít na veletrzích, setkáních hospodářských komor v ČR i v zahraničí – všude tam, kde je vhodné ukázat Plzeň jako město vědy. Slavnostní křest publikace se konal 26. 11. 2013 v prostorách nového Planetária v Plzni, které je součástí Techmania Science Center, kde měli hosté možnost shlédnout projekci dvou popularizačních 3D filmů o vesmíru. Publikaci pokřtili společně primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa a ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Ing. Irena Vostracká.

Publikaci je možné číst online na webu města, kde je k dispozici i ke stažení:
http://www.plzen.eu/obcan/o-meste/multimedia/ebook/knihy/ebook-plzen-mesto-vyzkumu-a-vyvoje.aspx

 

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet